چهارشنبه 25 تير 1399 23 ذو القعدة 1441 15 ژوئیه 2020
تاریخ : شنبه 28 ارديبهشت 1398
کد 107

معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مراغه :

روابط عمومی ها حلقه واسط بین مردم و ادارات هستند

حمید شکری چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی افزود: اعتماد و توجه به روابط عمومی ها در نهادها و سازمان ها، موجب در دست گرفتن نبض اطلاع رسانی به موقع و صحیح از عملکرد آن دستگاه در جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی افزود: اعتماد و توجه به روابط عمومی ها در نهادها و سازمان ها، موجب در دست گرفتن نبض اطلاع رسانی به موقع و صحیح از عملکرد آن دستگاه در جامعه می شود.
وی ادامه داد: اگر امروز در برخی ادارات در حوزه اطلاع رسانی شاهد مشکلاتی در زمینه تبیین عملکرد و اطلاع رسانی هستیم، همه به دلیل عدم وجود سواد رسانه ای و نبود چارت روابط عمومی در آنهاست.
وی اضافه کرد: براین اساس، تعریف درست از جایگاه واقعی روابط عمومی باید در دستور کار مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
شکری گفت: روابط عمومی ها در حقیقت رابطی بین مردم و مسئولان بوده و از این رو نقش محوری در احصا و شناسایی مطالبات مردمی دارند.
وی با اشاره به عدم وجود روابط عمومی در برخی دستگاه ها و نهادهای شهرستانی افزود: هم اکنون از مجموع حدود ۱۰۰ نهاد و سازمان، فقط در ۲۰ تا ۲۵ اداره، روابط عمومی وجود دارد.
وی ادامه داد: در راستای توسعه ارتباطات و اطلاع رسانی، روابط عمومی های ادارات و دستگاه ها باید با اصحاب رسانه جلسات مستمری داشته و دارای نیروی انسانی ثابتی باشند.
وی اضافه کرد: ایجاد امید و نشاط در بین مردم و جامعه و نیز تبیین رویکردهای دستگاه ها به عنوان پل ارتباطی درون و برون سازمانی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف روابط عمومی هاست.
وی با تاکید بر لزوم وجود تخصص در حوزه روابط عمومی گفت: مسئولان روابط عمومی باید به حرفه خبرنگاری و تکنیک های خبری مسلط بوده و اطلاع رسانی را به روز انجام دهند.
شکری افزود: آموزش روابط عمومی ها از ضرورت های این حوزه ارتباطی بوده و باید مورد توجه مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان قرار گیرد.
سجادمحمد درخشی عضو شورای هماهنگی روابط عمومی های مراغه نیز در این مراسم گفت: روابط عمومی پل بین ادارات و مردم بوده و از این رو نقش مهمی در تعاملات اجتماعی دارد.
در این مراسم از مدیران و روابط عمومی های دستگاه ها و نهادهای این شهرستان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی تجلیل شد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 28 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه