شنبه 16 فروردين 1399 10 شعبان 1441 4 آوریل 2020
تاریخ : يکشنبه 12 خرداد 1398
کد 115

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه :

آب شرب روستای قلعه خالصه مراغه مشکل بهداشتی ندارد

شکری فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به خدمات رسانی مناسب در زمینه‌ آبرسانی به روستاهای شهرستان گفت: آب شرب روستای «قلعه خالصه» مشکل بهداشتی نداشته و از استانداردهای لازم و سختی آب مطلوبی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات آب شرب روستایی افزود: در راستای بررسی مشکلات آب این روستاٰ، آزمایشات متعددی توسط آب و فاضلاب شهری و روستایی و نیز بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی انجام شده است.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج حاصله، میزان سختی آب این روستا مناسب بوده و هیچ مشکلی از این نظر مردم و اهالی این روستا و روستاهای منطقه را تهدید نمی‌کند.

شکری اضافه کرد: آزمایش‌های انجام شده شیمیایی و میکروبی نیز نشان دهنده برخورداری آب شرب روستای «قلعه خالصه» از استانداردهای مناسب و لازم برای آشامیدن بوده و آب مصرفی این روستا قابل مقایسه با آب شهری در برخی از شهرهای استان است.

وی افزود: بر اساس موافقت آب و فاضلاب شهری، آب شهری از طریق شبکه آب رسانی به میزان ۱۰ لیتر بر ثانیه به مخزن آب روستای قلعه خالصه که تأمین کننده آب سه روستای منطقه بوده هدایت و انتقال می‌یابد.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری آبفای شهری، دهیاری و بخشداری، خط تقویت و انتقال آب به مخزن و روستای قلعه خالصه ساخته خواهد شد.

شکری اضافه کرد: رسالت دستگاه‌های خدمات رسان توزیع عادلانه خدمات در تمامی مناطق و توسعه زیرساخت‌های خدماتی از جمله آب شرب بهداشتی است.

سلیمانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مراغه نیز گفت: بر اساس آزمایشات دوره‌ای، هم اکنون میزان سختی آب روستای قله خالصه حدود ۲۳۱ بوده که از استاندارد مطلوبی در زمینه آب شرب برخوردار است.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه