شنبه 16 فروردين 1399 10 شعبان 1441 4 آوریل 2020
تاریخ : دوشنبه 13 خرداد 1398
کد 117

معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مراغه :

عملیات روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود آغاز شد

شکری فرماندار ویژه مراغه : عملیات روکش آسفالت ۳۸ کیلومتر از جاده مراغه – هشترود با هشت میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، فرماندار مراغه روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح «روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود» اظهار داشت: ۲۴۰۰ تن قیر از سوی اداره راه و حمل و نقل جاده ای در اختیار پیمانکار این طرح قرار گرفته و طبق برنامه روزانه ۷۰۰ متر از این جاده آسفالت ریزی می شود و ظرف ۱۰۰ روز به اتمام می رسد.

حمید شکری افزود: این طرح در راستای بهبود آسفالت این جاده و نیز اصلاح نقاط حادثه خیز در حال انجام است.

وی با اشاره به کیفیت نامناسب آسفالت جادهع مراغه – هشرود و بروز حوادث رانندگی ناشی از آن گفت: با اجرای روکش آسفالت بخشی از این مشکلات رفع خواهد شد.

شکری افزود: بر اساس اعلام اداره حمل و نقل و راهداری مراغه، از ابتدای سالجاری تاکنون، در پنج کیلومتر از این جاده شانه خاکی ایجاد شده تا مخاطرات در این محور تا حدودی کاهش یابد.

جاده مراغه – هشترود به طول ۱۰۱ کیلومتر و قدمت ۷۰ ساله، از جاده های خطرناک و حادثه خیز آذربایجان شرقی بوده و با توجه با تردد بالای خودروها در آن و تردد مسافران شهرستان های جنوب استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال کردستان از این مسیر، تعداد تصادفات رانندگی منجر به فوت در این جاده بالاست؛ سال گذشته ۴۰ نفر در این جاده بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند.

دولت برای رفع مخاطرات این جاده، طرح احداث آزادراه مراغه – هشترود به طول ۹۲ کیلومتر را در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر عملیات احداث این آزادراه در پنج قطعه در حال انجام است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه