شنبه 16 فروردين 1399 10 شعبان 1441 4 آوریل 2020
تاریخ : دوشنبه 13 خرداد 1398
کد 118

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه :

توسعه ظرفیت‌های مسافری ریلی مراغه مورد توجه قرار گیرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به پیشینه حمل و نقل ریلی این شهرستان گفت: توسعه ظرفیت‌های مسافری ریلی مراغه مورد توجه مسئولان راه آهن قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز یکشنبه در دیدار معاونت مسافرتی اداره کل راه آهن آذربایجان شرقی با وی افزود: با توجه به مطالبات شهروندان در زمینه حمل و نقل و مسافربری ریلی، برنامه ریزی برای راه اندازی و افزایش واگن و قطارهای مسافری این شهرستان ضروری است.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال مردم از ناوگان ریلی، افزایش سهمیه ظرفیت واگن‌ها و قطارهای مسافری از مقصد مراغه به تهران از جمله مطالبات شهروندان این شهرستان بوده که باید در این زمینه اقدامات مؤثری انجام شود.
وی اضافه کرد: رفع مشکل کمبود بلیط‌های قطار در مسیر مراغه به تهران نیز از جمله مواردی است که مسافران ناوگان ریلی را در این شهرستان با مشکل مواجه کرده که باید مرتفع شود.
با تاکید بر لزوم همکاری راه آهن در اجرای طرح‌های عمرانی افزود: با رایزنی با بخش حمل و نقل ریلی، برخی اقدامات و طرح‌ها برای تسهیل و تسریع در ساخت و نوسازی زیرساخت‌های شهری و جاده‌ای در حاشیه شهر مراغه انجام می‌شود.
معاون اداره کل راه آهن آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: با توجه به جایگاه مراغه در حمل و نقل ریلی، تمهیدات مناسبی برای افزایش سهمیه واگن‌های قطار مسافری در مسیر این شهرستان انجام می‌شود.
سلیمانی افزود: در این راستا، هم اکنون هیچ محدودیتی برای خرید بلیط و پذیرش مسافر از ایستگاه راه آهن مراغه به مقصد سایر شهرهای کشور وجود ندارد.
وی ادامه داد: ظرفیت قطارهای مسافری با توجه به خصوصی سازی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ریلی، به صورت شناور بوده و بر اساس نیاز آژانس‌های مسافری تأمین می‌شود.
وی اضافه کرد: همچنین تلاش می‌شود مراغه به عنوان یکی از محورهای حمل و نقل ریلی به جایگاه خود بازگردد.
وی از راه اندازی قطار گردشگری در تیرماه امسال به مقصد مراغه خبر داد و گفت: این قطار حرکتی برای معرفی فرصت‌های گردشگری این شهرستان و منطقه خواهد بود.
وی افزود: با همکاری شهرداری و دستگاه‌های خدمات رسان، محوطه بیرونی ایستگاه راه آهن مراغه ساماندهی و نوسازی خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین برنامه ریزی مناسبی برای تغییر در زمان حرکت قطار از مراغه به مقصد تهران و سایر شهرها انجام می‌شود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه