شنبه 28 دي 1398 22 جمادى الأولى 1441 18 ژانویه 2020
تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 186

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار مراغه :

۱۱۰ طرح اشتغال‌زا در روستاهای مراغه با حمایت بنیاد برکت اجرا می‌شود

مسکینی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار مراغه از اجرای ۱۱۰ طرح اشتغال‌زا در روستاهای این شهرستان با حمایت بنیاد برکت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ؛ نقی مسکینی روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال مراغه افزود: این طرح‌ها در ۴ روستای خرمازرد، آهق، صومعه سفلی و کرمجوان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: این طرح‌ها در قالب طرح سحاب توسط بنیاد برکت و تسهیلات اعطایی این بنیاد در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنایع دستی، صنایع تبدیلی و نیز بخش خدماتی اجرایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای این منظور، تسهیل‌گران بنیاد برکت اقدام به شناسایی زمینه‌های ایجاد اشتغال و متقاضیان برای اجرای طرح‌های پیشنهادی می‌کنند.
مسکینی گفت: در مدت یک ماه، ۷۲۵ نفر متقاضی در این روستاها برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا شناسایی شده‌اند که مراحل اهلیت سنجی آنان در حال اجراست.
وی با بیان اینکه مراغه و آذرشهر برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در آذربایجان‌شرقی به عنوان شهرستان‌های پایلوت توسط بنیاد برکت انتخاب شده‌اند گفت: اجرای این طرح‌ها می‌تواند گام مهمی در اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی منطقه باشد.
مسکینی افزود: در راستای تسهیل و تسریع در اجرای این طرح‌ها، با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، طرح‌های پیشنهادی این بنیاد بررسی و با انجام استعلام‌های لازم، مجوز آغاز و اجرای آنها صادر خواهد شد.
وی اضافه کرد: دهیاران روستاها نیز در کنار دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در اجرای مناسب این طرح‌ها، اهتمام و تلاش مضاعفی خواهند داشت.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه