پنجشنبه 8 اسفند 1398 02 رجب 1441 27 فوریه 2020
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 200

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه:

آگاه‌سازی برای مشارکت حداکثری در انتخابات رسالت رسانه‌هاست

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم قانون‌مداری رسانه‌ها گفت: آگاه‌سازی و ایجاد زمینه برای مشارکت حداکثری در انتخابات آتی مجلس رسالت رسانه‌ها و مطبوعات است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، موسی شعفی روز شنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات مراغه افزود: با توجه به نقش رسانه ها در جامعه، بهره گیری از ظرفیت آنها در برگزاری پرشور انتخابات موثر است.

وی ادامه داد: از این رو، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و مطبوعات در قبل، هنگام و پس از برگزاری انتخابات زمینه ساز کاهش حاشیه ها و نیز جذب مشارکت بیش از پیش مردم در این عرصه خطیر خواهد بود.

شعفی اضافه کرد: همچنین نهادهای نظارتی از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارند با هرگونه تخلف از جمله تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در رسانه ها و مطبوعات شهرستان برخورد و پیشگیری کنند.

وی گفت: پرهیز از ایجاد زمینه برای سو استفاده برخی نامزدهای احتمالی انتخابات از امکانات سازمان های دولتی و کمک های خیریه از جمله مواردی است که باید مورد توجه رسانه ها به ویژه خبرگزاری های دولتی و صدا و سیما و نیز روابط عمومی ادارات قرار گیرد.

وی افزود: ارائه آمارهای انتخاباتی در قالب قوانین برای بهره مندی رسانه ها و مطبوعات از جمله ضرورت هایی است که باید توسط نهادهای متولی امر و برگزاری انتخابات مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

شعفی اضافه کرد: تبلیغات محیطی و رسانه ای به عنوان دغدغه ای مهم در عرصه انتخابات در صورت عدم ساماندهی مناسب می تواند زمینه ساز آسیب به جلوه، منظر شهری و نیز محیط زیست و زمینه ساز چالش های اجتماعی شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه