دوشنبه 23 تير 1399 21 ذو القعدة 1441 13 ژوئیه 2020
تاریخ : چهارشنبه 10 مهر 1398
کد 203

مراسم گرامیداشت روز سالمندان با حضور معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز سالمندان با حضور معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه برگزار شد

معاون استانداروفرماندار ویژه مراغه گفت: از جمعیت ۲۶۸ هزار نفری شهرستان، ۴۰ هزار نفر در دوران سالمندی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز سالمندان در خانه سالمندان خواجه نصیر مراغه، اظهار داشت: دوران سالمندی برای همه انسان هاست و باید از این دوران باشکوه و تجربه نهایت استفاده را ببریم.
وی افزود: سالمندان در طول زندگی خود تجارب ارزشمندی کسب کردند  که می تواند در زمینه‌های مختلف زندگی و کاری جوانان موثر واقع شوند به شرطی که جوانان با احترام و مهربانی با آنان برخورد کنند.
وی اضافه کرد: ظرفیت خانه سالمندان مراغه بیش از ۱۸۰ نفر است و در حال حاضر حدود ۱۱۰ نفر از بانوان سالمند با امکانات کامل رفاهی و اجتماعی در آن ساکن هستند.

شکری ادامه داد: در مجموع ۶۰۰ نفر از سالمندان در مناطق شهری و روستایی شهرستان از خدمات و امکانات رفاهی بهزیستی بهره مند هستند.
وی گفت: ویزیت در منزل، ارایه لوازم توانبخشی و مناسب سازی منزل سالمندان از جمله خدماتی است که به صورت رایگان جهت رفاه حال سالمندان انجام می شود.
وی افزود: رسیدگی به امور پزشکی، جسمی و اقتصادی سالمندان از سوی مسئولان و دستگاه های متولی باید در اولویت قرار گیرد و مسئولان به این موارد توجه ویژه ای داشته باشند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 10 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه