چهارشنبه 25 تير 1399 23 ذو القعدة 1441 15 ژوئیه 2020
تاریخ : سه شنبه 30 مهر 1398
کد 213

معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار مراغه گفت:

۱۳ درصد قلیان سراهای مراغه دارای مجوز هستند

معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار مراغه گفت: از ۱۰۰ واحد قلیان‌سرا و قهوه‌خانه موجود در این شهرستان، تنها ۱۳ درصد دارای مجوز هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ،موسی شعفی روز دوشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی مراغه افزود: واحدهای دارای مجوز نیز پیش از مصوبه های قانونی اخیر پروانه فعالیت کسب کرده اند و برای قلیان سراهای جدید مجوز صادر نمی شود.

وی گفت: فعالیت باغ رستوران ها و قلیان سراهای موجود در برخی مناطق گردشگری این شهرستان که اقدام به سرو قلیان می کنند، زمینه ساز بروز برخی مشکلات بهداشتی و نیز اجتماعی و فرهنگی شده است.

شعفی افزود: همچنین براساس دستور دادگستری آذربایجان شرقی و دادستانی، برخورد با اماکن غیرمجاز در زمینه عرضه قلیان تشدید خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای نظارت بر اماکن عمومی، امسال برخی از واحدهای فعال در زمینه عرضه غیرمجاز تعطیل شده و تا پایان سال حدود ۵۰ واحد از این اماکن به دلیل عدم برخوردرای از مجوزهای لازم قانونی و صنفی پلمب خواهد شد.

شعفی اضافه کرد: برای پیشگیری از عوارض بهداشتی مصرف قلیان نیز باید فرهنگ سازی در این زمینه مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

براساس تصمیم کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراغه، عرضه قلیان در کافه‌های سنتی و رستوران‌های شهرستان ممنوع بوده و برای هیچیک از آنها مجوز و پروانه فعالیت صادر نمی‌شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه