چهارشنبه 25 تير 1399 23 ذو القعدة 1441 15 ژوئیه 2020
تاریخ : پنجشنبه 9 آبان 1398
کد 218

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه :

آگاه‌سازی مهم‌ترین اصل در پدافند غیرعامل است

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: آگاه‌سازی مهم‌ترین اصل در پدافند غیرعامل محسوب می‌شود و آموزش مردم در این حوزه، هزینه‌ها در مواقع بحران را کاهش می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ؛ حمید شکری روز چهارشنبه به مناسبت هشتم آبان گرامیداشت روز پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه تقی پور مراغه اظهار داشت: دشمن با تمام توان انواع تحریم های ظالمانه حتی در حوزه بهداشت و درمان را علیه کشور اعمال می کند و ما باید با تمام هوشیاری و اتحاد و همدلی نقشه های شوم آنها را خنثی و بی اثر کنیم.
وی با بیان اینکه در تمام امور زندگانی همواره باید بحث پدافند غیرعامل به عنوان پیوست کارها باشد گفت: رعایت تمامی جوانب مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات دشمنان ضروری است.
شکری ادامه داد: در انتقال مفاهیم پدافند غیرعامل به مردم باید بروز باشیم و این موضوع نیازمند تقویت و فرهنگ‌سازی در جامعه است و باید این فرهنگ سازی را از مدارس آغاز کنیم.
وی گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی، مهمترین نیاز در پدافند غیرعامل است که بایستی مورد توجه و اهتمام ویژه آموزش و پرورش قرار گیرد.
شکری به جایگاه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند و این جایگاه و اهمیت پدافند غیرعامل را در هر جامعه ای نشان می دهد.
 همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل ( ۸ تا ۱۴ آبان) در سراسر کشور، زنگ بزرگداشت این هفته در دبیرستان دخترانه تقی پور مراغه نواخته شد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 9 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه