جمعه 22 فروردين 1399 16 شعبان 1441 10 آوریل 2020
تاریخ : يکشنبه 24 آذر 1398
کد 247

افتتاح نخستین هتل آپارتمان سالمندی آذربایجان‌شرقی در مراغه

افتتاح نخستین هتل آپارتمان سالمندی آذربایجان‌شرقی در مراغه

هتل آپارتمان سالمندی خواجه نصیر مراغه با زیر بنای ۲۳۰۰ مترمربع در ۲ طبقه و با اعتبار چهار میلیارد تومان امروز یک‌شنبه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه، معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه درمراسم افتتاح این هتل آپارتمان افزود: هتل آپارتمان سالمندی خواجه نصیر مراغه دارای ۱۱ سوئیت، سالن کادر درمانی، سالن فیزیوتراپی، سالنهای غذاخوری مجزا در طبقات، سالن اجتماعات، قسمت اداری، اتاق پرستاری، سیستم گرمایش مرکزی و داری آسانسور بیماربر و نفربر است.

حمید شکری افزود: در حال حاضر ۹ موسسه و انجمن خیریه در مراغه فعالیت می کنند که این آمار نشان دهنده نیکوکاری و خیر بودن مردم این شهرستان و حس مشارکت پذیری بالای آن ها است.
وی گفت: مردم مراغه در امور خیر پیشرو هستند و در کارهای خیرخواهانه مشارکت می کنند که افتتاح هتل آپارتمان سالمندان به عنوان نخستین هتل آپارتمان سالمندی استان از جمله ای این اقدامات است.
وی ادامه داد: همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی شهرستان در این چنین اقداماتی غیر قابل چشم پوشی است و باید از تمامی مردم و دستگاه های اجرایی تقدیر کرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه این استان از لحاظ تعداد سالمندان در رتبه پنجم کشور قرار دارد گفت: متوسط جمعیت سالمندی در کشور ۱۰ بوده که این آمار در آذربایجان‌شرقی ۱۱ درصد است.

محسن ارشدزاده روز یک‌شنبه در مراسم افتتاح هتل آپارتمان سالمندی خواجه نصیر مراغه اظهار داشت: آذربایجان شرقی جز استان های پیر کشور است و بیش از ۴۲۰ هزار نفر از جمعیت استا در سن سالمندی هستند که این نشان دهنده بالا بودن امید به زندگی، شاخص سلامت و توجه به بهداشت و تندرستی در استان است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۰ آسایشگاه سالمندان در استان با یک هزار و ۵۰۰ تختخواب وجود دارد که هزار تخت از این تعداد مورد استفاده قرار دارد.

ارشدزاده گفت: همچنین ۳۰ مرکز هیات امنایی در حوزه سالمندی در شهرستان های استان فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: ۱۴۰ هزار خانوار و بیش از ۲۶۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان بوده که از این تعداد ۴۶ هزار نفر سالمند تحت پوشش هستند

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 آذر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه