پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 4 بهمن 1399
En
تاریخ : شنبه 14 دي 1398
کد 263

معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان مراغه:

مصوبات کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی باید عملی شود

فرماندارویژه شهرستان مراغه با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی شهرستان از سوی دستگاه‌های مربوطه گفت: مصوبات این کارگروه باید اجرایی شود و در صورت عدم اجرا دستگاه متولی باید پاسخگو باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز پنجشنبه در چهارمین جلسه این کارگروه افزود: دستورالعملی از سوی این کارگروه باید تهیه و از طریق کانال های مختلف اطلاع رسانی شود به گونه ای که دستورالعمل قابل سنجش باشد.
وی افزود: در خصوص بیماری آنفلوانزا پیشگیری های لازم در شهرستان انجام شده اما باید در خصوص این بیماری آمادگی های لازم را داشته باشیم.
شکری به اجرای طرح ملی بسیج تغذیه سالم در شهرستان همزمان با سراسر کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها و استفاده از ظرفیت های مدارس، دانشگاه ها و دیگر مراکز،  می تواند در اجرای هر چه بهتر و مطلوب تر آن موثر واقع شود.
وی اضافه کرد: ممنوعیت عرضه قلیان در کافه های سنتی و رستوران ها، ساماندهی سرویس های بهداشتی جمعه بازار مراغه و ساماندهی جگرپزی های شهر که از جمله مصوبات سومین جلسه کارگروه سلامت ایمنی و امنت غذایی بود باید از سوی مسوولان دستگاه های متولی پیگیری شود.
معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این نشست گفت: در بازه زمانی ۱۵ آبان تا ۱۵ آذر امسال و در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، مراجعه مردم به مراکز درمانی و بیمارستان ها به علت بیماری آنفلوآنزا ۵۴ درصد افزایش یافته است.
پیروی گفت: آنفلوآنزا از بیماری های شایع فصل سرماست که خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی در پیشگیری از ابتلا به آن نقش مهمی دارد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 دي 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه