پنجشنبه 8 اسفند 1398 02 رجب 1441 27 فوریه 2020
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398
کد 270

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویزه مراغه :

توسعه ورزش روستایی با خصوصی‌سازی اماکن ورزشی کند می‌شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مراغه با بیان اینکه خصوصی‌سازی اماکن ورزشی در روستاها، توسعه ورزش روستایی را با مشکل مواجه می‌کند گفت: این به معنی کنارگذاشتن ظرفیت‌های بخش خصوصی در پیشرفت ورزش نیست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ؛موسی شعفی روز دوشنبه در نشست شورای عالی ورزش شهرستان مراغه بر لزوم توجه به ورزش همگانی در روستاها تاکید کرد و افزود: استعدادهای ناب ورزشی در روستاها وجود دارد از این رو استفاده مناسب از امکانات موجود باید مورد توجه متولیان ورزش قرا گیرد.

وی با اشاره به سرانه ۶۹ سانتیمتر مربعی ورزش در مراغه اضافه کرد: با وجود جایگاه مناسب این شهرستان در سرانه ورزشی، توسعه فضاهای موجود، می تواند زمینه ساز توسعه ورزش قهرمانی باشد.

رییس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز با اشاره به وجود ۲۲ باب اماکن ورزشی در این شهرستان گفت: از این تعداد، هم اکنون سه باب سالن ورزشی در روستاهای ورجوی و کرمجوان و نیز خداجو فعال هستند.

مهدی نوایی افزود: از مجموع ۰.۶۹ متر مربعی سرانه ورزشی این شهرستان، ۰.۲۷ آن به صورت روباز و ۰.۴۲ متر آن نیز به صورت سالن های سرپوشیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون در این شهرستان، سه باب فضای ورزشی دولتی شامل باشگاه تیراندازی با کمان، زمین تنیس خاکی و سالن چندمنوظره روستای مغانجیق در حال احداث است.

نوایی اضافه کرد: همچنین ۲ فضای ورزشی بخش خصوصی شامل باشگاه سوارکاری صدرحقیقی و خانه بوکس شهید مرزپور در این شهرستان در حال احداث است.

وی افزود: امسال نیز ۲ فضای دولتی شامل زورخانه امام حسن مجتبی (ع) و خانه تکواندو و نیز ۲ باشگاه خصوصی شطرنج سهند و کارتینگ حمیدی به فضاهای ورزشی این شهرستان افزوده شده است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 دي 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه