سه شنبه 19 فروردين 1399 13 شعبان 1441 7 آوریل 2020
تاریخ : سه شنبه 29 آبان 1397
کد 34

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : دانشگاه محور حرکت های علمی و پژوهشی در جامعه است.

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : دانشگاه محور حرکت های علمی و پژوهشی در جامعه است.

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : دانشگاه محور حرکت های علمی و پژوهشی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه مراغه افزود: پژوهش و تحقیق باید اولویت دانشگاه شده و نتیجه این هم افزایی های علمی باید در توسعه علمی، فنی، اجتماعی و سیاسی جامعه بکار گرفته شود.
وی ادامه داد: دانشگاه باید محور توسعه و پیشرفت جامعه بوده و بصورت فعالانه و با نشاط خاصی در راستای علم و پژوهش حرکت کند.
شکری اضافه کرد: صرف توجه به بحث های سیاسی در دانشگاه، حرکت دانشگاه را از رسالت خود دور کرده و سرعت آن را کاهش خواهد داد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره دانشگاهی حرکت گفت: جشنواره ملی حرکت، رویدادی مهم، برجسته و تاثیرگذار در فرهنگ و علوم است که در راستای توسعه علمی و نشاط علمی بین دانشجویان بنا نهاده شده است.
وی افزود: تولید علم باید با فناوری و تکنولوژی همراه باشد تا در خدمت جامعه قرار گیرد و از این رو با برگزاری چنین حرکت هایی قدم های موثری در راستای عملی کردن علوم برداشته می شود.
رئیس دانشگاه مراغه نیز در این مراسم گفت: انجمن های علمی دانشجویی به عنوان تشکل های علمی در راستای تعمیم و فراگیری فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان نقش موثری ایفا کرده و برگزاری جشنواره سالانه حرکت نیز بستر تقویت نوآوری علمی و خلاقیت آموزشی و پژوهشی را با حضور و مشارکت پرشور فعالان انجمن های فراهم آورده است.
محمدعلی لطف اللهی وی افزود: دانشگاه مراغه به عنوان مهم ترین و بزرگترین مرکز علمی جنوب آذربایجان شرقی، در حال حاضر با تلاش بی وقفه اساتید، کارکنان و دانشجویان در مسیر رشد، توسعه و بالندگی علمی و فرهنگی قرار دارد.
وی ادامه داد: این نشاط و پویش علمی و پژوهشی دانشجویان در قالب جشنواره حرکت، افقی روشن برای حرکت شتابان در مرزهای دانش و کار و تلاش در راستای سازندگی ایران اسلامی را ترسیم کرده است.

یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت برای نمایش آثار و دستاوردهای علمی دانشجویان با حضور فرماندار، رئیس دانشگاه و مسئولان شهری و دانشگاهی در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.
نمایشگاه این جشنواره با حضور ۱۹ انجمن علمی دانشجویی دانشگاه مراغه و با برپایی ۲۲ غرفه نمایشگاهی از ۲۸ آبان تا اول آذرماه دایر است و آثار در بخش های مختلف علمی و پژوهشی مورد داوری قرار می گیرند.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 29 آبان 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه