پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 4 بهمن 1399
En
تاریخ : سه شنبه 4 آذر 1399
کد 453

معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت:

نیاز آب شرب مراغه در ۲۰ سال آینده برطرف می‌شود

مسکینی معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت: با بهره‌برداری از مخزن زلال‌ساز تصفیه خانه آب، نیاز این شهرستان به آب شرب بهداشتی تا ۲۰ سال آینده مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، نقی مسکینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از عملیات احداث مخزن زلال ساز تصفیه خانه آب مراغه افزود: احداث این مخزن در راستای ارتقای کیفیت آب شرب و نیز تامین نیازهای آبی شهروندان در مناطق شهری و روستایی، از سوی شرکت آب و فاضلاب انجام می شود.

وی ادامه داد: این طرح با توجه به توسعه مناطق مختلف شهری و نیاز برخی روستاهای حاشیه شهری در سال های اخیر، اهمیتی حیاتی برای شهرستان دارد.

وی اضافه کرد: تصفیه خانه آب فعلی این شهرستان با حدود ۲۴ سال قدمت نیاز به توسعه داشته و احداث مخزن زلال ساز با حدود هفت میلیارد تومان اعتبار اولیه در این راستا انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه نیز گفت: طرح ساخت مخزن زلال ساز در راستای افزایش ظرفیت و کیفیت آب شرب و توسعه و تجهیز تصفیه خانه آب این شهرستان در حال اجراست.

ابراهیم سلیمانی افزود: این مخزن زلال ساز به منظور کاهش تاثیرات سیلاب ها بر کیفیت آب شرب در تصفیه خانه این شهرستان در حال ساخت است و زمینه ساز ماندگاری بیشتر آب در این مخزن و تسهیل در روند زلال سازی آن خواهد شد.

وی ادامه داد: این مخزن در محل تصفیه خانه آب شرب این شهرستان و با ظرفیت پنج هزار متر مکعبی و با حدود هفت میلیارد تومان اعتبار اولیه و با حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، این طرح در یک سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 آذر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه