پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 20 ارديبهشت 1401
کد 770

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه :

سهمیه برخی از نانوایی‌ها در مراغه افزایش یافت

اسدیان فرماندارویژه شهرستان مراغه با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد صف‌های طولانی جلوی نانوایی‌های لواش پز هستیم، گفت: برای کنترل وضع موجود سهمیه برخی از نانوایی‌ها به صورت مقطعی افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، داود اسدیان روز دوشنبه در بازدید از برخی نانوایی‌ها و کارخانه های تولید آرد اظهار داشت: در حال حاضر هیچگونه کمبود نان و آرد در مراغه نداریم و متاسفانه ایجاد جو روانی و فضاسازی های بی پایه و اساس موجب نارضایتی مردم و صف های طولانی در مقابل نانوایی ها شده است.

وی با اشاره به اینکه به غیر از سهمیه ثابت نانوایی‌ها این افزایش در نظر گرفته شده است، بیان کرد: برای کنترل فضاسازی‌های ایجاد شده در شهرستان برخی از نانوایی ها در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر اقدام به پخت خواهند کرد.

اسدیان تاکید کرد: افزایش قیمت و تغییرات ایجاد شده در یارانه آرد صرفا در حوزه نان صنعتی است و تمامی جوسازی‌ها از سوی رسانه های معاند برنامه‌ریزی شده و کاملا بی‌اساس و بی پایه است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هیچگونه یارانه‌ نانوایی‌ها حذف نشده  است و دولت مردمی سیزدهم به دنبال اصلاحاتی در هدفمندی یارانه‌ها است که قطعا این تصمیمات به نفع مردم خواهد بود.

وی با اعلام اینکه دولت می‌خواهد یارانه را عادلانه و به نفع مردم پرداخت کند، گفت: در صورت هدفمندی یارانه ها نیز مردم همان قیمت قبل را برای خرید نان پرداخت خواهند کرد و این اقدام تنها برای قطع دست سودجویان از بازار آرد و نان است.

فرماندار مراغه با اشاره به اینکه گروه های بازرسی نانوایان متخلف را برای برخورد گزارش کنند، افزود: مردم شهرستان نگرانی در خصوص کمبود نان نداشته باشند چراکه آرد به اندازه کافی و با توجه به سهمیه در شهرستان موجود بوده و شایعه کاهش سهمیه آرد و افزایش قیمت نان در مراغه هم کذب است.

سهمیه برخی از نانوایی‌ها در مراغه افزایش یافت
اسدیان اعلام کرد: فروش آرد سهمیه‌ای نانوایی‌ها مطلقا ممنوع است و نانوایی ها حق فروش آن را ندارند و بازدید از نانوایی های شهرستان از سوی گروه های نظارتی تشدید و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نانوایی‌ها موظفند قیمت نان، وزن چانه، زمان پخت و میزان آن را در معرض دید عموم قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه گزارش تخلفات احتمالی نانوایی‌ها موجب پیشگیری خواهد شد، افزود: مردم می‌توانند تخلفات احتمالی را به فرمانداری، کارگروه آرد و نان، جهاد کشاورزی، اداره صمت و تعزیرات گزارش کنند.

تعداد کل نانوایی های شهرستان مراغه ۴۲۶ واحد است که از این تعداد ۲۴۸ واحد لواش پز( ۵ واحد نیمه یارانه و بقیه یارانه ای)، ۷۵ واحد سنگک پز نیمه یارانه ای، ۳۹ واحد بربری پز نیمه یارانه ای، ۵۹ واحد نان روغنی نیمه یارانه ای، ۴ واحد فانتزی نیمه یارانه ای و یک واحد نان صنعتی نیمه یارانه ای است.

سهمیه برخی از نانوایی‌ها در مراغه افزایش یافت

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه