پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 24 ارديبهشت 1401
کد 774

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه :

هدایت یارانه ها به سمت سوی مردم وعده دولت است

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: هدایت یارانه ها به سمت سوی مردم، وعده دولت و نیاز جامعه و اتفاق نظر تمام کارشناسان اقتصادی با همه سلایق سیاسی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، داود اسدیان در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته مراغه اظهار داشت: هدفمند کردن یارانه‌ها از مهم‌ترین موضوعات اقتصادی کشور است و صرفا خواسته این دولت نیست و در دولت های دیگر قرار بود اجرا شود که متاسفانه اجرا نشده و در دولت مردمی سیزدهم اجرا می شود.

وی بیان کرد: ضروری است هر چه سریع‌تر هدفمندی یارانه ها اجرایی شود چراکه تاکنون یارانه‌ها متاسفانه به نام مردم و به کام واسطه‌گران بوده است.

وی اعلام کرد: یارانه قبلا به واسطه‌ها و وارد کننده‌ها پرداخت می‌شد و امروز دولت می خواهد مستقیم به دست مرم برساند.

وی به تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر اقتصاد دنیا اشاره و اضافه کرد: در سطح دنیا نزدیک به ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها افزایش یافته است و افزایش قیمت در دنیا انجام گرفته و تنها برای کشور ما نیست.

وی تاکید کرد: در این میان و با توجه به افزایش قیمت‌ها در سراسر دنیا و وضعیت فعلی افتصادی کشور، جرات و شجاعت دولت مردمی سیزدهم در آزادسازی قیمت‌ها و هدفمندی یارانه ها تحسین برانگیز است.

فرماندار مراغه با اشاره به شائبه افزایش قیمت نان و کمبود آرد در روزهای اخیر نیز اظهار داشت: در بخش نان سنتی قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد و حتی سهمیه برخی نانوایی‌ها هم جهت رفاه مردم افزایش یافته است.

اسدیان ادامه داد: با اصلاح ارز ترجیحی و با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها و واریز یارانه کمک‌ معیشتی برای مردم، قیمت جدید چهار قلم کالای اساسی مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات اعلام و براساس سقف قیمت خریداری خواهد شد.

هدایت یارانه ها به سمت سوی مردم وعده دولت است
وی تصریح کرد: دولت تدبیر و پیش‌بینی لازم را در راستای نیاز مردم انجام داده و در انبارها هیچگونه کمبود نداریم.

وی خاطرنشان کرد: تمام افزایش قیمت ها براساس حمایت از مصرف کننده مصوب شده و بدون مصوبه سازمان حمایت از مصرف کننده حق افزایش قیمت نداریم.

وی این را هم گفت که فروشگاه‌ها تمام موادی را که عرضه می کنند باید حتما قیمت تولید و مصرف کننده بر روی آن‌ها درج شود.

وی تاکید کرد: کسانی که خارج از چهارچوب اقدام به افزایش قیمت می کنند برابر قانون با آنان برخورد شدید و جدی خواهد شد.

در روزهای اخیر دولت اقدام به اجرای هدفمندی و اصلاح یارانه ها کرده و براین اساس فرماندار مراغه جهت تبیین و آگاه سازی مردم در خصوص نحوه اجرای آن به عنوان سخنران در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته حضور پیدا کرد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 24 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه