پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
کد 777

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه :

شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های مراغه احیا می‌شود

اسدیان فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: شورای هماهنگی روابط‌ عمومی‌های ادارات و بخش خصوصی شهرستان پس از چندین سال تعطیلی با رویکرد جدید احیا می‌شود.

فرماندار: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های مراغه احیا می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، داود اسدیان روز سه‌شنبه و همزمان با روز ارتباطات و روابط‌عمومی در جمع کارگزاران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی مراغه اظهار داشت: در جلسه شورای مدیران شهرستان هم به اهمیت و جایگاه روابط‌عمومی‌ها تاکید خواهم کرد تا روسای ادارات به این حوزه بیش از پیش اهمیت دهند.

وی با اشاره به اینکه روابط‌عمومی‌ پل ارتباطی بین دستگاه‌ اجرایی و مردم به شمار می‌رود، افزود: اگر می‌خواهیم در عصر حاضر جامعه خود را معرفی کنیم باید در حوزه ارتباطات سرمایه‌گذاری کنیم چراکه این بخش در جهان امروز نقش‌آفرین و تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: دنیای ارتباطات امروز تا جایی پیش رفته که کانون گرم خانواده‌ها را هم تحت تاثیر قرار داده و همه را درگیر خود کرده است تا جایی ساعات قابل توجهی از وقت خود را صرف استفاده از فضای مجازی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در عصر حاضر فضای مجازی و رسانه شبیه معجزه است و نقش و تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای دارد و با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه ارتباطات و توسعه رسانه‌ای هم فرصت و هم تهدید است، بیان کرد: در جامعه امروز اگر می‌خواهیم در راستای توسعه، رشد و تعالی حرکت کنیم، نمی‌توانیم نقش ارتباطات و رسانه‌ها را نادیده بگیریم.

اسدیان تصریح کرد: ویترین تشکیلات، ادارات و سازمان‌ها می‌تواند در روابط‌عمومی تبلور پیدا کند و در این میان این حوزه به عنوان پل ارتباطی می‌تواند در برون رفت از بسیاری مشکلات نقش‌آفرینی کند.

فرماندار: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های مراغه احیا می‌شود
وی به طرح مردمی‌سازی یارانه ها اشاره کرد و گفت: اصلاح اقتصادی و هدفمندی یارانه‌ها شعار دولت مردمی در زمان انتخابات بود و در نخستین سال از دولت اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح در مجموع به دنبال پرداخت مستقیم یارانه‌ها به مردم و حذف واسطه‌هاست اما متاسفانه در این میان معاندان با فعالیت رسانه‌ای و سودجویان با احتکار و کم فروشی به دنبال سوءاستفاده از موقعیت هستند.

وی تاکید کرد: در این برهه زمانی نقش روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها در راستای آگاه‌سازی و توجیه افکار عمومی بسیار مهم و ضروری است زیرا رسانه‌های معاند به صورت شبانه‌روزی در حال سمپاشی هستند.

وی با اشاره به اینکه این رسانه‌ها در تمامی حوزه‌ها برنامه دارند و می‌خواهند اندیشه و افکار مخاطب را نشانه بگیرند، این سئوال را مطرح کرد که «چرا نباید داشته‌هایمان را در حوزه‌های مختلف معرفی نکنیم؟»

وی بیان کرد: ایران در چندین حوزه از کشورهای برجسته دنیاست و باید در مقابل توطئه، شیطنت و تحریم‌های دشمنان داشته‌هایمان را تبیین کنیم.

وی وظیفه رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها را ایجاد آرامش و کاهش استرس و التهاب در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در برخی از ادارات شهرستان مسائل و خدمات پیش پا افتاده به معضلی برای مردم تبدیل شده که روابط عمومی‌ها می‌توانند با ورود به موقع مردم را توجیه و راهنمایی کند.

در این مراسم از «مهدی پاشاپور» از بنیاد شهید و امور ایثارگران، «رحیم مبارکی» از پادگان امام رضا(ع)، «مریم پورابراهیم» از دانشگاه مراغه، «کریم شجاعی» از دانشگاه آزاد اسلامی، «وحید ابراهیمی» از دانشگاه پیام‌نور، «ناصر اصلانی» از اوقاف و امور خیریه، «باقر فرمانی پروین» از شرکت آب و فاضلاب، «علی رشیدی» از توزیع برق، «آمنه بی‌ضرر» از تعاون کار و رفاه اجتماعی، «احد تاج‌بخش» از شهرداری، «حیدر قربانی» از فرماندهی انتظامی، «کرم ناظمی» از سپاه ناحیه، «رضا لامکانی» از اتاق اصناف و «وحید شاهی» و «سجاد عبدی» از فرمانداری به عنوان ۱۵ روابط عمومی فعال و برتر شهرستان تجلیل شد.

فرماندار: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های مراغه احیا می‌شود فرماندار: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های مراغه احیا می‌شود

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه