پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 2 تير 1401
کد 808

غبارروبی مزار شهدای مراغه به مناسبت هفته قوه قضاییه

مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در مراغه به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه و با حضور مسئولان دستگاه‌های شهرستان و کارکنان دادگستری غبارروبی، عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، شرکت‌کنندگان در این آیین امروز، چهارشنبه با غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و تجدید پیمان با آرمان‌های والای امام شهدا، به مقام شامخ شهدای گلگون‌کفن این شهرستان ادای احترام کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار مراغه، رییس دادگستری و کارکنان و برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان همراه با جمعی از روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در این آیین حضور به هم رساندند.

 از یکم تا هفتم تیرماه مصادف با ایام سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق انقلاب به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

شهید بهشتی نخستین رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران است که در روز هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ به همراه ۷۲ نفر از اعضای حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

مراغه با تقدیم یکهزار و ۴۰۰ شهید به نظام اسلامی در دوران دفاع مقدس، از شهرستان‌های شهیدپرور کشور و آذربایجان‌شرقی است.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 2 تير 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه