پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 3 تير 1401
کد 810

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه:

فرهنگ مجاهدت شهدا را سرلوحه و الگو قرار دهیم

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: فرهنگ مجاهدت شهدای انقلاب اسلامی به خصوص شهیدان بهشتی و چمران را باید سرلوحه و الگوی خودمان قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ،داود اسدیان در سخنرانی قبل از خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان مراغه با گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: شهید بهشتی یکی از مغزهای متفکر و از یاران نزدیک امام خمینی(ره) بود که در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی هجمه‌های بسیاری از سوی دشمنان داخلی و خارجی را متحمل شد.

وی بیان کرد: در دهه شصت هم دشمنان خارجی و هم دشمنان داخلی با برنامه‌ها و توطئه‌های قبلی سعی در حذف شهید بهشتی داشتند چراکه دشمنان به خوبی به نقش تاثیرگذار و موثر وی پی برده بودند.

وی با تاکید براینکه شهید بهشتی یکی از ارکان انقلاب اسلامی بود، اضافه کرد: صراحت در لهجه، خنثی‌سازی توطئه دشمنان از اصلی‌ترین خصوصیات شهید دکتر بهشتی بود.

فرماندار مراغه به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید نیز اشاره و اعلام کرد: شهید چمران یکی از نخبگان کشور بود که در بیشتر میادین همواره پشتیبان انقلاب اسلامی بود و حضور موثر و تاثیرگذاری داشت.

اسدیان اظهار کرد: امنیت و آرامش امروز کشورمان را مدیون خون شهدا هستیم و اگر سیره و روش آن بزرگواران را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم، موفق خواهیم بود.

وی در ادامه به هفته مبارزه با مواد مخدر هم اشاره کرد و افزود: هر موقع برای حل آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ریزی داشته و آن را به عنوان یک دغدغه ملی مطرح می‌کنیم شاهد نتایج مثبت و رفع معضلات می شویم.

وی تاکید کرد: ضروری است از توان و ظرفیت ابزارهای لازم، رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و به خصوص حوزه‌های پژوهشی، علمی و آموزشی در مقابله با هنجارشکنی‌ها و معضلات اجتماعی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اعتیاد عامل و دلیل بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه و شهرستان است، ادامه داد: دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، نهادهای فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد، پلیس و دانشکده علوم‌پزشکی در این میان نقش اصلی را عهده‌دار هستند.

وی افزود: باید به صورت علمی معضلات اجتماعی شهرستان بررسی و کارشناسی شود و اگر نگاه علمی نباشد، نمی‌توان به نتیجه رسید.

فرماندار مراغه اظهار کرد: در این راستا نقش رسانه‌ها بسیار مهم است و تولید محتوا از سوی رسانه‌ها می‌تواند در ریشه‌کنی این معضل بزرگ اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی در پایان به آخرین وضعیت آزادراه مراغه-هشترود اشاره و اعلام کرد: در حال حاضر ۲۵ کیلومتر از آزادراه به صورت کامل آسفالت شده و با تخصیص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی امیدواریم ۴۸ کیلومتر از این پروژه امسال زیر بار ترافیک رود.

 همچنین امروز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ میز خدمت با حضور فرماندار و برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان برپا شد.

فرماندار مراغه: فرهنگ مجاهدت شهدا را سرلوحه و الگو قرار دهیم

  • نوشته شده
  • در جمعه 3 تير 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه