شنبه 16 فروردين 1399 10 شعبان 1441 4 آوریل 2020
تاریخ : پنجشنبه 22 فروردين 1398
کد 94

شعفی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه : عرصه را برای جوانان بازتر کنیم

شعفی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه : عرصه را برای جوانان بازتر کنیم

شعفی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه : عرصه را برای جوانان بازتر کنیم
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه موسی شعفی روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان اظهار داشت: توجه به جوانان و ظرفیت ها، استعدادها و توانایی های آنها نباید مختص یک هفته باشد. 
وی به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اشاره کرد و گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و دیگر محافل، فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات بین جوانان در جامعه و بررسی نقاط ضف و قوت شهرستان است.
شعفی ازدواج و طلاق را مشکل اصلی حوزه جوانان در عرصه اجتماعی عنوان کرد و گفت: باید در آسیب شناسی مسائل و مشکلات جامعه به روز بود و مسائل روز را با برنامه ریزی های علمی و عملی متفاوت تر از گذشته بررسی و آسیب شناسی کرد.
وی به ظرفیت بالای سازمان های مردم نهاد (سمن ها) اشاره کرد و افزود: سمن ها رابط بین دولت و مردم هستند و باید از ظرفیت ها و پتانسیل های این نهاد ها استفاده کرد.
وی ادامه داد: سمن ها به عنوان بازوان توانمند دولت عمل می کنند و نباید در صدور مجوز به آنها سخت گیری شود و تمامی دستگاه های متولی در این زمینه باید پای کار باشند چرا که افزایش تعداد سمن های باکیفیت موجب افزایش مشارکت در جامعه می شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته شهرستان میانه با کسب امتیاز 195 و شهرستان مراغه با کسب امتیاز 173 به ترتیب در رده های اول و دوم شهرستان های برتر در حوزه جوانان آذربایجان شرقی قرار گرفتند.
مهدی نوایی افزود: طبق آمار، جمعیت جوانان مراغه بیش از 68 هزار نفر است و در حال حاضر هفت سازمان مردم نهاد دارای مجوز در این حوزه در سطح شهرستان فعال هستند و مجوز هشت سازمان دیگر به زودی صادر می شود.
وی افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته در هفته جوان جشنواره حضرت علی اکبر را برگزار خواهیم کر از این رو باید دستگاه ها و نهاد های شهرستان ظرف 48 ساعت آینده جوانان موفق حوزه خود را به دبیرخانه جشنواره اعلام کنند.
وی خاطر نشان کرد: برنامه ها و مراسمات مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی در طول این هفته در مناطق شهری و روستایی شهرستان برگزار خواهد شد.
 هشتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه «هفته جوان» نامگذاری شده است.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه